۹ گیاه قاتل و خطرناک

 ۹ گیاه قاتل و خطرناک

۹ گیاه قاتل و خطرناک را در این لیست به شما معرفی خواهیم کرد که به راستی باید از آن‌ها فاصله بگیرید.

این‌جا صحبت از پیچک‌های سمی یا گیاهان گوشت‌خوار نیست، زیرا علاوه بر این گونه‌ها، گیاهانی وجود دارند که واقعاً می‌توانند شما را بکشند در حالی که بسیار زیبا و بی‌خطر به نظر می‌رسند. در‌واقع اگر حقیقت را در مورد این گیاهان و میزان خطرناک بودن آن‌ها بدانید، شاید با دیدنشان فرار را بر قرار ترجیح دهید.

تاج الملوک

گیاه قاتل تاج الملوک

گیاه قاتل و خطرناک تاج‌الملوک با اسم علمی «Aconitum napellus» که با نام‌های «اقونطیون» و «قاتل‌الذئب» نیز شناخته می‌شود، ظاهری بسیار زیبا و بی‌خطر دارد اما تمامی قسمت‌های آن سمی و کشنده است. در دوران باستان نوک تیرهای خود را به عصاره‌ این گیاه آغشته کرده و در جنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌دادند و حتی طعمه‌ها را با آن مسموم می‌کردند تا بدین ترتیب گرگ‌هایی که به گله‌هایشان حمله می‌کردند را بکشند. به همین دلیل به این گیاه در اصطلاح «Wolfsbane» نیز گفته می شود.

کرچک

۹ گیاه قاتل کرچک

گیاه کرچک با نام علمی «Ricinus communis» و دانه‌ گیاه کرچک «Castor Bean» سرشار از پروتئین سمی «ریسین» هستند که به شدت و با سرعت تاثیر مخرب خود روی بدن را به وضوح نشان می‌دهد. نشانه‌های خوردن این دانه‌ گیاهی عبارتند از: دل‌پیچه، استفراغ، اسهال خونی، درد روده و معده، بالا رفتن ضربان قلب، کاهش فشار خون، عرق فراوان، بیهوشی، تشنج و در نهایت مرگ طی چند روز.

شوکران آبی

شوکران آبی

این گیاه که با نام‌های «Cicuta» و «Water Hemlock» نیز شناخته می‌شود به خاطر برگ‌های ریز سفیدش شباهت زیادی به گیاه «هویج وحشی» دارد و تنها تفاوت آن‌ها در این است که هویج وحشی یک غنچه‌ی قرمز در مرکز گل‌های سفید خود دارد. گیاه شوکران آبی یکی از سمی‌ترین گیاهان در طبیعت به‌شمار می‌آید و در صورت خورده شدن باعث حملات عصبی و تشنج‌هایی خواهد شد که ممکن است مرگ قربانی را در‌پی داشته باشند.

تاتوره

۹ گیاه قاتل قیاق

این گیاه با نام‌های «Datura stramonium» «Angel’s Trumpet» «Jimson Weed» و «Devil’s Snare» نیز شناخته می‌شود. در سال ۲۰۰۶، چهار جوان کانادایی به عمد مقداری از این گیاه را برای رفتن به حالت خلسه و توهم خوردند و در نهایت به خاطر رفتارهای خشن و تهاجمی‌شان در بیمارستان بستری شدند. پزشکان مجبور شدند دست و پای آن‌ها را ببندند زیرا هم برای خود و هم برای دیگران خطرناک بودند.
در بعضی موارد گزارش شده افرادی که دم کرده برگ های این گیاه را خورده بودند به حالت کما رفته و یا حتی مرده‌اند.

گیاه خودکشی

گیاه خودکشی

شاید اسم گیاه «Gympie Gympie» با نام علمی «Dendrocnide moroides» کمی خنده‌دار به‌نظر برسد اما بهتر است به اسم فارسی آن دقت کنید و با شنیدن اسم آن بترسید نه آنکه بخندید. سطح برگ‌های این گیاه استرالیایی از کرک‌های بسیار ریز و سمی پوشیده شده است که در اولین تماس وارد بدن فرد خواهند شد. اگر این کرک‌ها در بدن شما گیر کنند، دردهای شدیدی را حتی برای ماه‌ها در بدن شما ایجاد خواهند کرد.

گلپر

گیاه قاتل گلپر

شیره‌ی این گیاه سمی که با نام علمی «Heracleum mantegazzianum» و نام‌های دیگری از قبیل «hogweed» و «Giant Cow Parsnip» نیز شناخته می‌شود، می‌تواند باعث التهاب پوست، تاول زدن پوست، زخم‌های پوستی دائمی و حتی کوری فرد گردد. این گیاه می‌تواند تا هشت متر رشد کند و در ایالات متحده به‌خاطر سمی بودن به آن لقب «علف مهلک» داده شده است.

گیاه چشم عروسک

۹ گیاه قاتل

میوه‌های این گیاه که با نام‌های «Actaea pachypoda» و «White Baneberry» نیز شناخته می‌شوند ظاهری ترسناک شبیه کله‌ی مار یا چشم‌های از حدقه بیرون زده دارند و حتی به آن «چشم‌ عروسک» نیز گفته می‌شود. این میوه‌ها بسیار سمی بوده و حتی حیوانات نیز از آن‌ها دوری می‌کنند.

زرآوند

زرآوند

گیاه زرآوند «Birthwort» با نام علمی «Aristolochia clematitis» معمولاً در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، هرچند که می‌تواند باعث از کار افتادن کلیه شود. به همین دلیل توصیه می‌شود از خوردن داروهایی که حاوی اسید آریستولوچیک (Aristolochic acid) هستند خودداری کنید. ریشه‌ها و ساقه‌ی این گیاه سرشار از این ماده شیمیایی هستند که بسیار سمی است.

سیبچه مرگ

سیبچه مرگ

این گیاه که با نام‌های «Hippomane mancinella» و «Beach Apple» نیز شناخته می‌شود در سراسر آمریکای مرکزی و قسمت‌های شرق دور ایالات متحده می‌روید. در اسپانیا این گیاه را با نام «درخت مرگ» می‌شناسند زیرا در صورت خوردن میوه‌ آن که شباهت بسیاری به یک سیب کوچک دارد خواهید مرد. خوردن عصاره‌ این میوه باعث ایجاد
تاول‌های دردناک می‌شود.
قرار‌گرفتن در معرض دود ناشی از سوزاندن آن نیز به کوری موقت منجر خواهد شد. روی هم رفته تمامی قسمت‌های این گیاه سمی و خطرناک هستند.

3

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *