۸ غذای محبوب جهان که قطعا شما هم دوست دارید

 ۸ غذای محبوب جهان که قطعا شما هم دوست دارید

۸ غذای محبوب جهان که قطعا شما هم دوست دارید. شما چه غذاهایی را دوست دارید؟ قطعا در این لیست غذاهای نام آشنایی را پیدا می‌کنید. پس با ما باشید تا ۸ غذای محبوب جهان را به شما معرفی کنیم.

۱- پیتزا

۸ غذای محبوب جهان

بی‌شک پیتزا باید در صدر این لیست قرار بگیرد؛ آیا کسی در جهان پیدا می‌شود که پیتزا دوست نداشته باشد؟ امروزه انقدر انواع مختلفی از پیتزا وجود دارد که «نه» گفتن به آن را کار سختی می‌کند؛ بالاخره یک مدل پیتزایی پیدا می‌شود که عاشقش شوید. حقایقی درباره پیتزا وجود دارد که شگفت‌زده‌تان می‌کند.

۲- پاستا

۸ غذای محبوب جهان

ماکارونی نه تنها یکی از پرمصرف‌ترین غذاهای جهان، بلکه یکی از در دسترس‌ترین غذاها است. مردم سراسر جهان با فرهنگ‌های متفاوت، ماکارونی را به انواع مختلفی درست می‌کنند. تنوع و سادگی دلیل اصلی محبوبیت این غذا است. راستی ما ایرانی‌ها چیزی محبوب‌تر از ماکارونی داریم؛ ته دیگ ماکارونی 🙂

۳- همبرگر

۸ غذای محبوب جهان

می‌دانید سر و کله همبرگر، این ساندویج محبوب، از کجا پیدا شد؟ همبرگر اولین بار در قرن نوزدهم محبوب شد. ی همبرگرهای اولیه یک تکه گوشت چرخ کرده گاو بودند که به عنوان یک استیک، بدون نان سرو می‌شدند. بعداً وقتی مهاجران آلمانی غذاهای مورد علاقه خود را به ایالات متحده می‌بردند، استیک هامبورگ در آنجا نیز محبوب شد. یک روز کسی تصمیم گرفت با قرار دادن آن در نان، غذا خوردن را هنگام سفر آسان‌تر کند. به این ترتیب همبرگر، که امروزه یکی از محبوب‌ترین غذاهای دنیا است، شکل امروزی پیدا کرد.

۴- سوپ

۸ غذای محبوب جهان

آه! می‌‌دانم، می‌دانم، سوپ غذا نیست اما بسیار محبوب است. اگرچه مقوله «سوپ» ممکن است کمی عمومی‌تر از غذاهایی باشد که قبلاً بحث شد. سوپ در همه فرهنگ‌های جهان برجسته است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. شاید هم باید گفت سوپ فقط از پرمصرف‌ترین غذای جهان است. تا آنجا که ما می‌دانیم، سوپ در سفره انسان‌ها، ۲۰ هزار سال است که حضور دارد. امیدواریم اجدادمان کنار سوپ، لقمه‌ای هم نان خورده باشند تا شب را گرسنه نخوابیده باشند.

۵- سالاد

۸ غذای محبوب جهان

اگر خود ما ایرانی‌ها را حساب کنید، اگر سالاد شیرازی را حذف کنیم انگار چیزی در سفره کم است. از هزاران سال قبل سبزیجات بخشی جدایی ناپذیری از رژیم غذایی انسان‌ها بوده. بنابراین جای تعجب نیست که سالادها هم از محبوب‌ترین غذاهای جهان هستند. اولین نمونه‌های ثبت شده از سالاد را می‌توان در زمان رومی‌ها جست‌وجو کرد. «سالاد» از کلمه «نمک» گرفته شده، زیرا در آن زمان سالادها دارای یک سس بر اساس نمک بودند. اما در کل تاریخ انواع سالاد در تمام جهان محبوب بوده است.

۶- نان

۸ غذای محبوب جهان

اصلا غذا را باید با نان خورد تا سیر شد، مگر نه؟ وقتی که انسان اولیه یاد گرفت کشاورزی کند، یکجانشینی شروع شد و این آغاز شکل گیری تمدن بشری بود. اولین آثار نان بیش از ۱۰10 هزار سال پیش در سرزمین‌های کنونی مصر یافت شده است. از آن زمان تا کنون نان به هزاران شکل مختلف پخته شده. هرچند اغلب افراد نان را فقط با آرد گندم تصور می‌کنند، اما در فرهنگ‌های مختلف نان از ذرت، جو، برنج، ارزن و گل مینا هم درست می‌شود.

۷- برنج

۸ غذای محبوب جهان

دیدن نام «برنج» در این لیست برای ما جای تعجب ندارد. برنج از حدود ۵ هزار سال پیش وجود داشته است. طبق برخی تخمین‌ها، مردم بیش از هر نوع دانه دیگری از برنج تغذیه کرده‌اند. در طول قرن‌ها، برنج به بخش جدایی ناپذیری از محبوب‌ترین غذاهای جهان تبدیل شده است. این ماده در سراسر فرهنگ‌های غذایی آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا دیده می‌شود. چه کسی می‌تواند مرغ را بدون زرشک‌پلو و قورمه سبزی را بدون برنج تصور کند؟

۸- تخم مرغ

۸ غذای محبوب جهان

دور از ذهن نیست که تخم مرغ هم یکی از ۸ غذای محبوب جهان باشد. تخم مرغ چه به تنهایی چه مخلوط در غذاهای دیگر، در تمام وعده‌های غذایی از صبحانه گرفته تا شام، مورد استفاده است. حتی در کیک عصرانه‌تان هم تخم مرغ به کار رفته. اگر دانشجوی خوابگاهی بوده باشید، محبوبیت تخم مرغ را بیش از هر کسی درک می‌کنید:)

راستی اول مرغ بوده یا تخم مرغ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *