۶ حقیقت جالب درباره گاوصندوق که تا حالا نشنیده‌اید

 ۶ حقیقت جالب درباره گاوصندوق که تا حالا نشنیده‌اید

۶ حقیقت جالب درباره گاوصندوق که تا حالا نشنیده‌اید. شما چگونه از وسیله‌های گران‌قیمت و باارزش خود مراقبت می‌کنید؟ ساده‌ترین کاری که به ذهن هر کسی می‌رسد، این است که وسایل باارزش خود را درون جعبه‌ای بگذارند و در آن را محکم ببندند. اما با این حال انسان‌ها فهمیدند که این راه‌حل به تنهایی کافی نیست و وسایل باارزششان را امن نگه نمی‌دارد. همین امر شروع ساخت گاوصندوق‌ها شد. امروزه گاوصندوق‌ها با تنوع زیادی تولید می‌شوند. با ما باشید تا ۶ حقیقت جالب درباره گاوصندوق را به شما بگوییم.

راستی چیزی از معامله ارزهای دیجیتال می‌دانید؟

۱- گاوصندوق را انگلیسی‌ها اختراع کرد‌ه‌اند

۱۰ حقیقت جالب درباره گاوصندوق

گاوصندوق یک اختراع انگلیسی است. در سال ۱۸۳۵ دو مخترع انگلیسی به نام‌های Charles Chubb و Jeremiah Chubb اولین گاوصندوق ضدسرقت را در ولور همپتون ثبت کردند.

۲- مردم در گذشته از جعبه‌های محکم به‌ جای گاوصندوق استفاده می‌کردند

۶ حقیقت جالب درباره گاوصندوق

قبل از گاوصندوق‌های مدرنی که امروزه می‌شناسیم، جعبه‌های محکم برای محافظت از اشیا قیمتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. جالب است بدانید این صندوق‌های اولیه از چوب ساخته می‌شدند و بعد کم کم فلز جایگزین آن شد.

۳- قدیمی‌ترین گاوصندوق جهان متعلق به مصری‌ها است

۱۰ حقیقت جالب درباره گاوصندوق

قدیمی‌ترین نمونه جعبه قابل قفل شدن در مقبره فرعون رامسس دوم یافت شد که قدمت آن به قرن ۱۳ قبل از میلاد برمی‌گردد. این جعبه دارای پین‌های متحرکی بوده که داخل سوراخ‌ها افتاده و دستگاه را قفل می‌کرد.

۴- چرا گاوصندوق‌ها اینقدر سنگین هستند؟‌

۱۰ حقیقت جالب درباره گاوصندوق

گاوصندوق‌ها معمولا وزن زیادی دارند و اگر بزرگ باشند، هرگز به تنهایی نمی‌توانید آن را بلند کنید. دلیل وزن زیاد گاو صندوق این است که درون بدنه آن را با موادی پر می‌کنند. این کار هم مانع به سرقت رفتن آن می‌شود، هم به این طریق از وسایل داخل گاو صندوق مراقبت می‌شود. این مواد می‌تواند شامل سنگ، چوب، سیمان، خاک رس، خاک اره، آب و یا مواد آتشفشانی باشد.

۵- بعضی از گاوصندوق‌ها از مواد آتشفشانی ساخته می‌شوند

۱۰ حقیقت جالب درباره گاوصندوق

بسیاری از گاو صندوق‌های آتشفشانی با ماده‌ای به نام پرلیت ساخته می‌شوند. این ماده در حقیقت ماگماهای خنک شده آتشفشانی است که در مقابل گرما بسیار مقاوم است.

۶- گران‌ترین گاوصندوق دنیا ۳۳۶ هزار دلار است

۱۰ حقیقت جالب درباره گاوصندوق

Döttling Narcissus توسط کارل لاگرفلد طراحی شده و گرانترین گاوصندوق در جهان است. داشتن این گاوصندوق تماشایی ۳۳۶ هزار دلار برای شما هزینه خواهد داشت. قد آن تقریباً کمتر از ۶ فوت و عمق آن یک پا است. بدنه آن از آلومینیوم روکش کروم با براقیت بالا پوشانده شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *