۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس که به حقیقت پیوست

 ۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس که به حقیقت پیوست

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس که به حقیقت پیوست. نوستراداموس داروساز فرانسوی بود که به نجوم و ریاضیات بسیار علاقه داشت. او بر اساس گردش ستارگان، توانست آینده را پیشگویی کند و آن را در قالب رباعی‌هایی بیاورد. نوستراداموس اولین کتاب خود را با نام «Les Propheties» در سال ۱۵۵۵ نوشت، که هنوز هم انتشاراتی‌ها نسخه‌هایی از آن را منتشر می‌کنند. اگرچه ممکن است منطق نشان دهد ادعاهای نوستراداموس تقریباً در هر واقعه‌ای صدق می‌کند، اما برخی از آن‌ها بسیار به واقعیت نزدیک هستند. علی‌الخصوص در این ۱۰ مورد ما نمی‌توانیم از مهارت او در پیشگویی، چشم‌پوشی کنیم. با ما باشید تا ۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس که به حقیقت پیوست را به شما بگوییم.

۱- مرگ هانری دوم

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس

«شیر جوان بر یک پیر پیروز خواهد شد، در میدان جنگ در یک نبرد واحد

او چشمان خود را از طریق یک قفس طلایی سوراخ خواهد کرد

دو زخم یکی را ایجاد کرد، سپس او بی‌رحمانه می‌میرد»

در تابستان سال ۱۵۵۹ هانری دوم پادشاه فرانسه (پیر) با کامته دو مونتگومری (شیر جوان) که شش سال از او کوچک‌تر بود مسابقه داد. این مسابقات برای جشن عروسی آینده دختر پادشاه برگزار شده بود. در حین بازی در اثر شکستن نیزه او تکه‌ای چوب به داخل چشمش فرورفت (چشمانش را از قفس طلایی سوراخ کرد). همین امر باعث عفونت مغزی او شد (دو زخم یکی را ایجاد کرد) و با درد عذاب آور، تشنج و فلج جزئی درگذشت (سپس بی‌رحمانه می‌میرد).

ظاهراً کاملاً دقیق به نظر می‌رسد اما طبق «نوستراداموس: پیشگویی‌های مصور» صحت این پیشگویی مورد تردید است، زیرا تا سال ۱۶۱۴ چاپ نشده است.

۲- آتش سوزی بزرگ لندن

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس

« خون افراد عادل در لندن کم خواهد شد

سوخته در آتش سال ۶۶

بانوی باستان از مکان مرتفع خود سرنگون خواهد شد

بسیاری از همان فرقه کشته خواهند شد»

در ۲ سپتامبر ۱۶۶۶، یک آتش سوزی کوچک در نانوایی توماس فاررینر در پودینگ لین در لندن به شعله‌ای سه روزه تبدیل شد که شهر را از بین برد. در این آتش سوزی بسیاری از خانه‌ها، کلیساها، ساختمان‌های اداری و بافت‌های شهری سوخت و از بین رفت. تخمین زده شده که در این آتش سوزی حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار نفر آواره شدند. این آتش سوزی بسیاری از موش‌ صحرایی، که باعث گسترش مرگ سیاه می‌شدند، را از بین برد. اینگونه بود که یک واقعه بد، یک واقعه بدتر را دفع کرد.

۳- انقلاب فرانسه

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس

« آوازها، شعارها و خواسته‌ها از جانب بردگان برمی‌آید

اشراف در زندان‌هایشان اسیر هستند

در آینده، توسط احمقی بی‌کله

این‌ها را به عنوان سخنان الهی در نظر می‌گیرد»

انقلاب فرانسه یکی از معروف‌ترین انقلاب‌‌های تاریخ است. در سال ۱۷۸۹مردم فرانسه تصمیم گرفتند به حکومت سلطنتی حاکم پایان دهند. آن‌ها دست به شورش زدند و به باستیل، قلعه پاریس که به عنوان زندان استفاده می‌شد، حمله کردند. سقوط باستیل، که نماد سو استفاده‌های سلطنت بود، اوج انقلاب فرانسه را رقم زد.

۴- ناپلئون

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس

« پائو(Pau)، نای(Nay)، لورون(Loron)، آتش بیش از خون

شنا در ستایش، مرد بزرگ با عجله به محل تلاقی می‌رود

او از ورود به سرخابی‌ها امتناع خواهد کرد

پامپون و دورانس آن‌ها را محدود می‌کنند»

این یکی از معروف‌ترین پیشگویی‌های نوستراداموس است، که با اندکی تغییر می‌توان نام ناپلئون را در خط اول یافت. « بیشتر از آتش از خون» ممکن است به اصل و نسب غیر اصیل ناپلئون اشاره داشته باشد، که در جریان کودتا قدرت را به‌دست گرفت. « امتناع از ورود به سرخابی‌ها» هم می‌تواند به زندان انداختن پاپ های پیوس ششم و هفتم اشاره داشته باشد که هر دو به‌دست ناپلئون زندانی شدند.

۵- سلطنت فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس

«برای هفت سال ثروت فیلیپ شکوفا خواهد شد

او ارتش عرب را کاهش خواهد داد

سپس، در نیمه راه، اوضاع به طرز پریشانی علیه او برمی‌خیزد

یک پیاز جوان ثروت او را نابود خواهد کرد»

در دوران فیلیپه دوم سازندگی در اسپانیا به اوج خودش رسید(ثروت فیلیپ شکوفا خواهد شد). همچنین این پیشگویی به ماجرای اخراج مسلمانان از اسپانیا اشاره دارد.

۶- اکتشافات لویی پاستور

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس

« چیز گمشده کشف می‌شود، که برای قرن‌ها پنهان مانده بود

پاستور تقریباً به عنوان شخصیتی خداگونه مشهور خواهد شد

این زمانی است که ماه چرخه خود را کامل می‌کند

اما او با شایعات بی‌آبرو خواهد شد»

لویی پاستور متولد ۱۸۲۲، شیمی‌دان و میکروب‌شناس فرانسوی بود. او کشف کرد رشد میکروارگانیسم‌ها باعث تخمیر می‌شود. همچنین این کشف ثابت کرد که باکتری‌ها، همانطور که قبلا تصور می‌شد، خود به خود ظاهر نمی‌شوند. در حقیقت باکتری‌ها از موجوداتی که قبلاً زنده بوده‌اند، در فرآیندی به نام «زیست زایی» رشد می‌کند. او فرایندی را برای از بین بردن باکتری‌ها ابداع کرد که به نام او «پاستوریزاسیون» نام‌گذاری شد. همچنین کارهای اولیه او منجر به ایجاد واکسن‌هایی برای هاری و سیاه زخم شد.

در سال ۱۹۹۵ جرالد ال. گیسون، مورخ علم، کتابی منتشر کرد که نشان می‌داد پاستور یافته‌های یک رقیب را برای عملکردی بودن واکسن سیاه زخم خود ترکیب کرده است. همانطور که نوستراداموس پیش بینی کرد، این یافته تا حدی این دانشمند بزرگ را بی‌آبرو کرد.

۷- ظهور هیتلر در اروپا

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس

« یک کودک خردسال از افرادی فقیر متولد خواهد شد

کسی که با زبان خود لشکر بزرگی را اغوا خواهد کرد

و شهرت و قلمرو خود را به سمت شرق گسترش خواهد داد»

و

« جانوران وحشی از گرسنگی از رودخانه‌ها عبور خواهند کرد

قسمت بیشتری از میدان جنگ در برابر Hister خواهد بود.

بزرگ‌ترین آن‌ها در قفسی آهنی به زنجیر کشیده می‌شود

وقتی کودک آلمان چیزی نمی‌بیند»

یکی دیگر از ۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس، ظهور هیتلر است. در ۲۰ آوریل ۱۸۸۹ آدولف هیتلر در اتریش، در خانواده‌ای متوسط، متولد شد. هیتلر تا حدی به دلیل توانایی‌های سخنوری خود به قدرت رسید. او جنگ جهانی دوم را با حمله به لهستان آغاز کرد. برخی از طرفداران نوستراداموس اظهار داشتند که «Hister» غلط املایی هیتلر است، اما در واقع «Hister» اصطلاح لاتین برای رود دانوب است.

۸- بمباران هیروشیما و ناگازاکی

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس

« در نزدیکی دروازه‌ها و در داخل دو شهر آفت‌هایی وجود خواهد داشت که مانند آن‌ها هرگز دیده نشده است

قحطی در طاعون

مردم توسط فولاد بیرون آورده شده و برای تسکین به خدای بزرگ نامیرا گریه می‌کنند»

در اوایل ماه اوت ۱۹۴۵ ایالات متحده دو بمب اتمی را در شهرهای هیروشیما و ناگازاکی ژاپن فرو ریخت. شهرها ویران شدند و بسیاری از بازماندگان این انفجار از مسمومیت اشعه رنج بردند (برای تسکین از خدای بزرگ نامیرا گریه می کردند). در پی این جنگ ژاپن نیز دچار بحران کمبود غذا (قحطی در طاعون) شد.

۹- ترور جان اف کندی و بابی کندی

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس

« مرد بزرگ در روز توسط صاعقه‌ای زده خواهد شد و مصیبتی وارد می‌شود

این اتفاقات بد قبلاً هم پیشگویی شده بود یکی از آن‌ها سقوطی در نیمه شب است

دیگری نبردی در ریمز، لندن و آفت در توسکانی»

رئیس جمهور آمریکا جان کندی (مرد بزرگ) در طول دوره ریاست جمهوری خود تهدیدهای زیادی به مرگ (دادخواست) دریافت کرد. وی هنگام بازدید از دالاس در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳، مورد اصابت گلوله قرار گرفت (صاعقه). برادرش بابی کندی هم بعداً درست پس از نیمه شب ۵ ژوئن ۱۹۶۸ ترور شد (دیگری سقوط می‌کند در نیمه شب). اما فقط مصرع آخر با ترور کندی‌ها جور در نمی‌آید، و هنوز کسی راز آن را کشف نکرده است.

۱۰- حملات ۱۱ سپتامبر

۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس

« آتش آتشفشانی از مرکز زمین باعث لرزش در اطراف شهر جدید خواهد شد

دو سنگ بزرگ جنگ را برای مدت طولانی برافروخته خواهد کرد

سپس Arethusa باعث قرمزی رودخانه جدید خواهد شد»

حملات۱۱ سپتامبر هم آخرین مورد از ۱۰ پیشگویی بزرگ نوستراداموس در این لیست است. صبح ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ دو برج (دو سنگ بزرگ) مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک (شهر جدید) منفجر شد. این انفجار به دلیل برخورد هواپیمای مسافربری بود که توسط تروریست‌های القاعده ربوده شده بود. اما پیش بینی نوستراداموس در مورد «آتش سوزی از مرکز زمین» با هیچ بخشی از ماجرای ۱۱ سپتامبر ارتباطی ندارد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *