سنت‌های جالب از سراسر جهان

 سنت‌های جالب از سراسر جهان

برخی از سنت‌ها به طور گسترده توسط بسیاری از مردم پذیرفته شده‌اند، مانند کریسمس، اما برخی از آن‌ها بسیار عجیب هستند. و فقط توسط یک گروه از مردم در مناطق خاص اجرا می‌شود. در اینجا تعدادی از سنت‌های جالب از سراسر جهان را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

جشنواره شکستن تخم‌مرغ

اگر تخم‌مرغ دوست دارید در ماه مارس به بوسنی بروید. هرساله در این کشور به مناسبت آغاز فصل جدید، صدها تخم‌مرغ در ماهیتابه‌های بزرگ پخته و به صورت رایگان بین مردم  پخش می‌شود.

سنت‌های جالب از سراسر جهان

جشن گوجه‌فرنگی

هر چهارشنبه آخر آگوست، بونول درگیر بزرگ‌ترین نبرد گوجه فرنگی در جهان می‌شود. جالب است که این جشن هیچ دلیلی ندارد و اسپانیایی‌ها این کار را فقط بخاطر سرگرمی انجام می‌دهند.

سنت‌های جالب از سراسر جهان

سنت شب عروسی

خانواده در اقوام عروس و داماد، قبل از عروسی در منزل آن‌ها جمع می‌شوند و تمام وسایل شکستنی موجود در خانه را می‌شکنند و از عروس و داماد می‌خواهند تا خرابکاری آن‌ها را تمیز کنند. آلمانی‌ها فکر می‌کنند این سنت در ایجاد ازدواج‌های بادوام ضروری است. می‌توان گفت در فهرست ما از سنت‌های جالب از سراسر جهان عجیب‌ترین مورد به شمار می‌رود.

4 9

رقص با مردگان

این مراسم که با نام چرخش استخوان‌ها هم شناخته می‌شود برای بزرگداشت مردگان برگزار می‌شود. در این مراسم بازماندگان با جسد می‌رقصند و حتی برای فرد مرده هدیه هم می‌خرند. جالب است بدانید که در این مراسم گریه ممنوع است. اهالی ماداگاسکار سال‌هاست که این کار را انجام می‌دهند و قصد دارند در آینده نیز این سنت عجیب را ادامه دهند.

5 9

غرق در دارچین

در دانمارک یک رسم جالب اما عجیب وجود دارد. آن‌ها در جشن ۲۵ سالگی افراد مجرد به روی آن‌ها دارچین می‌ریزند. این رسم بسیار جالب است زیرا به شما انگیزه می‌دهد قبل از ۲۵ سالگی به دنبال شریک زندگی باشید.

6 9

تابوت‌های آویزان

یک سنت قدیمی در ساگادا وجود دارد که مردم تابوت‌های مردگان خود را از کوه‌های آهکی آویزان می‌کنند. این کار توسط قبیله ایگوروت انجام می‌شد که در بین مردم شمال فیلیپین به یک سنت رایج تبدیل شده. آن‌ها معتقدند که این آیین روح مرده را پاک می‌کند.

7 9

4