زنان با چه چالش‌هایی مواجه هستند؟

 زنان با چه چالش‌هایی مواجه هستند؟

زنان با چه چالش‌هایی مواجه هستند؟ زنان به واسطه «زن» بودنشان‌، در فرهنگ‌ها و جوامع مختلف با چالش‌های متفاوتی روبه‌رو هستند. با اینکه در طول تاریخ زنان کوشیده‌اند تا حقوقی را به‌دست بیاورند، اما همچنان نابرابری‌هایی وجود دارد. با ما باشید تا به شما بگوییم زنان با چه چالش‌هایی مواجه هستند؟

حقایقی راجع به زنان که نمی‌دانید.

دستمزد نابرابر

زنان با چه چالش‌هایی مواجه

تا حالا به این فکر کرده‌اید که چرا دستمزد زنان کمتر از مردان است؟ این در حالی است که وسایل زندگی زنان به مراتب بیشتر و گران‌تر از مردان است!

فرصت شغلی

زنان با چه چالش‌هایی مواجه

مدرک تحصیلی و توانایی فردی زیاد اهمیتی ندارد، در گرفتن یک شغل اگر مرد باشید نصف راه را آمده‌اید! کارفرماها معمولا برای یک شغل از بین یک خانم و آقا، معمولا ترجیح می‌دهند یک آقا را استخدام کنند. نداشتن فرصت شغلی برابر چالشی است که خیلی از زن‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

کار خانگی

زنان با چه چالش‌هایی مواجه

اغلب مردم فکر می‌کنند که کارهای خانه وظیفه زنان است و آن را به‌عنوان کار به حساب نمی‌آورند. اگر کار نیست پس چرا نیروهای خدماتی پول می‌گیرند تا خانه شما را تمیز کنند؟

مراقبت از فرزندان و سالمندان

زنان با چه چالش‌هایی مواجه

زنان وظیفه مراقبت کردن از هیچ کسی را ندارند!‌ همانقدر که یک مادر مسئول مراقبت از فرزندانش است که یک پدر. همینطور همانقدر یک دختر مسئول مراقبت از پدر یا مادر پیرش هست که یک پسر.

قاعدگی

زنان با چه چالش‌هایی مواجه

چالش‌های قاعدگی آنقدر زیاد است که خود نیازمند مطلب مفصلی است. فقط کافی است پریود شوید تا از پوشیدن هر لباس رنگ روشنی در آن زمان وحشت داشته باشید. یا اینکه بعد از بلند شدن از صندلی، فوراً برگردید و صندلی‌اتان را نگاه کنید تا مطمئن شوید که تمیز است.

یائسگی

زنان با چه چالش‌هایی مواجه

فقط کافی است یک زن باشید و یائسه شوید. آنوقت دیگر فکر می‌کنید به اندازه کافی خوب نیستید و دوران نشاط جنسی شما تمام شده است. البته که اینطور نیست اما جامعه چنین چیزی به خورد شما داده است.

آزار خیابانی

زنان با چه چالش‌هایی مواجه

زنان نمی‌توانند به حال خود در خیابان قدم بزنند و کسی نباشد که به آنان متلک‌های جنسی بگوید. آزارهای خیابانی یکی از آزار‌دهنده‌ترین چالش‌هایی است که زنان با آن روبه‌رو هستند.

آراستگی

زنان با چه چالش‌هایی مواجه

کافی است زن باشی تا همه انتظار داشته باشند همیشه خوب به نظر برسی! زنان باید همیشه آراسته و اصلاح کرده باشند؛ مثل یک عروسک زیبا. شاید شما هم فکر کنید موهای زائد صورت یک زن وحشتناک باشد؛ اما آن طبیعی است پس نباید از آن بترسید!

رابطه

زنان با چه چالش‌هایی مواجه

شما به‌عنوان یک زن نمی‌توانید شروع کننده یک رابطه باشید! کلیشه‌هایی هست که می‌گوید همیشه بگذارید یک مرد جلو بیاید و از شما درخواست رابطه بکند!

طلاق

زنان با چه چالش‌هایی مواجه

نگاه جامعه به یک زن مطلقه وحشتناک است. خیلی وقت‌ها زن‌ها به‌دلیل نگاه جامعه، نمی‌توانند خود را از شر زندگی مشترکی که در آن گرفتار شده‌اند خلاص کنند. این در حالی است که یک مرد مطلقه به راحتی می‌توانند مجددا ازدواج کند یا در جامعه بچرخد.

شما چه چالش دیگری را می‌شناسید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *