۱۰ حقیقت ورزشی جالب و سرگرم‌کننده

 ۱۰ حقیقت ورزشی جالب و سرگرم‌کننده

به هر حال هر کدام از ما به یک یا چند ورزش علاقمندیم. ممکن است به عنوان یک علاقمند به صورت حرفه‌ای، نیمه حرفه‌ای یا تنها به عنوان یک سرگرمی به این ورزش‌ها بپردازیم یا اینکه فقط از دنبال کردن مسابقات لذت ببریم. به هر حال دانستن این ۱۰ حقیقت ورزشی جالب برایتان خالی از لطف نخواهد بود.

مرگ غافلگیرانه

مارچیانو

راکی مارچیانو، افسانه بوکس آمریکایی، دوست داشت بازیکن حرفه‌ای بیسبال باشد اما به جای آن در ورزش بوکس موفق شد و در مجموع ۴۳ برد به نام خود ثبت کرد. دوستانش تصمیم گرفته بودند برای تولد ۴۶ سالگیش او را غافلگیر کنند اما سقوط هواپیمای شخصی او که منجر به مرگش شد همه را غافلگیر کرد.

مدال طلایی که جنس آن نقره است

حقیقت ورزشی جالب - مدال

مدال‌های طلای المپیک در واقع از نقره ساخته شده‌اند. در سال ۱۹۱۲، آخرین مدال طلای المپیک که واقعاً از طلا ساخته شده بود جایزه داده شد. در حال حاضر مدال‌های طلا و نقره دارای ۹۲.۵٪ نقره هستند. جالب است بدانید در بازی‌های المپیک ۱۸۹۶،نفرات دوم به جای مدال نقره مدال‌های برنز دریافت کردند!

مسابقه فوتبال جنگ جهانی اول

جنگ جهانی

در ۱۹۱۴، اوایل جنگ جهانی اول، سربازان انگلیسی و آلمانی در ایام کریسمس در خط مقدم برای برگذاری یک دیدار فوتبال ۲۴ ساعت آتش بس اعلام کردند. این آتش بس به “آتش بس کریسمس” معروف است.

چشم گاو به‌عنوان توپ

حقیقت ورزشی جالب

توپ های گلف در ابتدا ازچشم‌های خشک شده گاو ساخته می‌شد. البته توپ‌هایی از جنس چوب، پشم و … هم بعد‌ها ساخته شده‌اند.

چمن خطرناک ویمبلدون

چمن ویمبلدون

یک حقیقت ورزشی جالب دیگر این است که از سال ۱۸۷۷ تا سال ۱۹۴۹ ارتفاع چمن‌های زمین تنیس در مسابقات ویمبلدون به ارتفاع ۵.۰۸ سانتی‌متر (۲ اینچ) نگه داشته می‌شد تا زمانی که یک بازیکن انگلیسی توسط یک مار گزیده شد. امروزه ارتفاع چمن‌ها ۸ میلی‌متر است.

رکورد پله

پله

پله مهاجم افسانه‌ای تیم ملی برزیل با ۱۷ سال و ۲۴۹ روز سن ، جوان‌ترین بازیکنی است که فاتح جام جهانی شده. از سال ۱۹۵۸ تاکنون این رکورد دست نخورده باقی مانده است. 

نتیجه باورنکردنی و اشتباه روزنامه‌ها

حقیقت جالب ورزشی -۱۹۵۰ فوتبال

در جام جهانی ۱۹۵۰ زمانی که آمریکایی‌ها، انگلیس را شکست می‌دهند، بسیاری از روزنامه‌ها در سراسر جهان فکر می‌کنند نتیجه ۱-۰ اشتباه تایپی است و در عوض در روزنامه‌ها نتیجه ۱۰-۱ را چاپ و اعلام می‌کنند که انگلیس پیروز شده است.

آرسنال و کاپ طلایی

۲۰۰۴ آرسنال

سال ۲۰۰۴ تنها سالی بود که به قهرمان لیگ برتر انگلیس کاپ طلا داده شد. همیشه به قهرمان لیگ برتر انگلیس کاپ نقره داده می‌شود. آرسنال هم تنها تیمی است که آن کاپ طلا را دارد.

دروازه‌بان خالق شرلوک هولمز

خالق شرلوک

سر آرتور کانن دویل، خالق شرلوک هولمز، در باشگاه فوتبال آماتور پورتسموث به عنوان دروازه‌بان بازی می‌کرد. این تیم در نهایت به تیم حرفه‌ای پورتسموث تبدیل شد که در سال ۲۰۰۸ هم جام حذفی را به‌دست آورد.

تنها ورزشکار بیلیونر

مایکل جردن

مایکل جردن یکی از بهترین و بزرگ‌ترین ورزشکاران زمانه است و تنها ورزشکاری است که هم‌زمان بیلیونر هم محسوب می‌شود. البته قبلا تایگروود هم بیلیونر محسوب میشد که به دلیل رسوایی‌هایی که به بار آورد پول‌هایش را از دست داد.

3